ŞİRKET PROFİLİ

 

2018 yılında tecrübeli bir ekip tarafından temelleri atılan Neo Portföy, menkul kıymet, gayrimenkul ve girişim sermayesi yatırım fonları konusunda uzmanlaşmış, Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemesine ve kontrolüne tabi bağımsız bir portföy yönetim şirketidir.

Neo Portföy Menkul Kıymet Yatırım Fonları, birçok bireyin ve kurumun yatırımlarını bir araya getirerek profesyonel bir yönetim ekibi tarafından yönetilmekte ve çeşitli finansal enstrümanlara yatırım yapma fırsatı sunmaktadır. Bu fonlar, hisse senetleri, tahviller, döviz ve geniş bir yelpazede diğer finansal enstrümanlara yatırım yapabilmektedir. Bu sayede yatırımcılar, tek bir varlığa bağımlı kalmadan risklerini dağıtarak daha güvenli bir şekilde birikimlerini değerlendirebilme imkanı bulmaktadır.

Neo Portföy olarak, 12,8 milyar TL büyüklüğünde 18 menkul kıymet fonumuz ile yatırımcılara, yatırımlarını çeşitlendirme, profesyonel yönetim, likidite ve risk dağıtımı konularında hizmet sunmaktayız.

Neo Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonları, ağırlıklı olarak orta ve uzun dönemli kira getirilerine ve fırsat gayrimenkullere yoğunlaşmış olup, öğrenci evleri, endüstriyel ve lojistik gayrimenkul yatırımları ve “distressed” gayrimenkul varlıklarına odaklanmaktadır. Neo Portföy yönetimindeki gayrimenkul yatırımlarında hedef, kira getirisi ve/veya sermaye kazancıyla olabilecek en kısa sürede getiriyi maksimize etmektir.

Neo Portföy Girişim Sermayesi Yatırım Fonları, yatırımcıların gelir ve risk beklentilerine uygun, farklı stratejiler ile değer yaratılabilecek yenilikçi iş modellerine sahip girişimlere odaklanmıştır.

 

 

NEDEN NEO PORTFÖY

 

Neo Portföy, kendi alanlarında çok tecrübeli ve geçmiş performansları ile öne çıkan fon yöneticilerinin tecrübelerini birleştirdiği bağımsız ve dinamik bir portföy yönetim şirketidir.

Gayrimenkul, girişim sermayesi ve çeşitli menkul kıymet yatırım fonlarını yöneten ekipleri ile tüm varlık sınıflarında yatırımcılarına değişen risk ve getiri oranlarında ürünler sunan Neo Portföy, yatırımcının ihtiyaçlarına göre stratejisi oluşturulmuş özel fon yönetimi kapasitesi, farklılaşmış yatırım fonlarının oluşturulması ile öne çıkmaktadır.

Yatırımcılarımıza orta ve uzun vadede “yüksek getiri” hedefi ile yola çıkarken, şeffaflık, gizlilik ve uzun vadeli ilişki yönetimi, değişmez değerlerimizdir.