NVZ

Neo Portföy Orsa Serbest (Döviz) Fon

İşlem Başlangıç / Bitiş Saati 09:30 - 13:30

Fon Bilgi

Saklama/Fon Hizmeti Denizbank A.Ş.

Yatırım Stratejisi

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç ettikleri para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Yurt içi bankalar nezdindeki döviz cinsi vadeli/vadesiz mevduat/katılma hesaplarına yatırılan tutarlar ile dövize ve döviz cinsi varlıklara dayalı türev araçların döviz cinsi nakit teminat ve primleri, döviz cinsi varlıklar için aranan asgari %80 oranının hesaplanmasında dikkate alınır. Fon, yatırım stratejisine uygun bir portföy dağılımı sağlamak ve getiriyi optimize etmek amaçlı fon toplam değerinin kalan kısmı ile Türk Lirası cinsinden varlıklara ve/veya yabancı para cinsinden diğer para ve sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapabilecektir. Fon portföyünü olası kur riskinden korunma amaçlı işlemler yapılabilir.

Fon Risk Değeri

Fon İçeriği

Getiri

Fonlarda fiyatlar gün bitiminden sonra hesaplandığı için iki tarih arası getiri hesaplanırken son tarih içinde bulunduğumuz gün değil, bir önceki biten günün tarihi olmalıdır.
Belirtilen risk değeri veri sağlayıcı kurum tarafından hesaplanan risk değeridir. Fonun risk değerinden farklılık gösterebilir.

Fiyat Grafiği

Fon Fiyatı
1000 TRY
Ne Getirdi ?