NBZ

Neo Portföy Birinci Serbest (Döviz) Fon

İşlem Başlangıç / Bitiş Saati 09:30 - 13:30

Fon Bilgi

Saklama/Fon Hizmeti Denizbank A.Ş.

Yatırım Stratejisi

Fon’un ana yatırım stratejisi, ağırlıklı olarak döviz cinsi Türk ve yabancı kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak Amerikan Doları bazında mutlak getiri yaratmaktır. Fon, kısa, orta ve uzun vadeli Türk ve yabancı, kamu ve özel sektör borçlanma araçlarında değişik vadeler arasında çeşitlendirilmiş bir portföy taşımayı hedeflerken bu stratejiyi desteklemek üzere döviz türev enstrümanlarında korunma ve/ veya yatırım amaçlı pozisyonlar alabilir ve arbitraj olanaklarını da değerlendirebilir. Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılır. Fon’un geriye kalan kısmı ise yabancı ihraççıların para ve sermaye piyasası araçlarına ve/veya Türk Lirası cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Fon portföyü, Tebliğ’in 4. maddesinde belirtilen tüm varlık ve işlemlerden oluşabilir. Fon, kısa, orta ve uzun vadeli Türk ve yabancı, kamu ve özel sektör borçlanma araçlarında değişik vadeler arasında çeşitlendirilmiş bir portföy taşımayı hedeflemektedir. Fon yöneticisi kamu borçlanma araçları ve/veya özel sektör borçlanma araçlarını kullanarak verim eğrisi üzerine yayılmış bir portföy yapısı oluşturmayı amaçlamakla birlikte piyasa öngörüsüne göre zaman zaman portföyde belli bir vadeye de odaklanabilir. Fon’un yatırım stratejisini tamamlayıcı olarak kur riskinden korunmak amacıyla ve/ veya tamamen yatırım amaçlı olarak Türk Lirası, yabancı para ve/ veya çapraz kurlarda pozisyon alabilir.

Fon Risk Değeri

Fon İçeriği

Getiri

Fonlarda fiyatlar gün bitiminden sonra hesaplandığı için iki tarih arası getiri hesaplanırken son tarih içinde bulunduğumuz gün değil, bir önceki biten günün tarihi olmalıdır.
Belirtilen risk değeri veri sağlayıcı kurum tarafından hesaplanan risk değeridir. Fonun risk değerinden farklılık gösterebilir.

Fiyat Grafiği

Fon Fiyatı
1000 TRY
Ne Getirdi ?