Dr. Mustafa DOĞAN

1989 Yılında Boğaziçi Üniversitesi, işletme bölümünden mezun olmuş, 1991-1992 yılları arasında Indiana Üniversitesinde (Bloomington) Bankacılık ve Risk Yönetimi alanında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1992 Yılında aynı üniversiteden MBA derecesini almıştır. 1993’ten itibaren 6 yılı aşkın süreyle, Bankers Trust Istanbul’da döviz, faiz ve tüm türev ürünler ve son 2 yılda hisse senetleri de dahil olmak üzere, tüm fiyat ve risk yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1999’da Dışbank’a transfer olan Mustafa Dogan, 2 yıl süreyle hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2001 Yılında İTÜ, SBE’de Finansal Türevler üzerinde doktora derecesini tamamlamıştır. 2001’den bu yana, fon yöneticiliği ve danışmanlık hizmeti veren Mustafa Doğan bu alandaki kariyerine 2011 yılından itibaren Bosphorus Capital kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmiş, şirketin 2016 yılında Azimut Portföye satışı sonrasında, fon yönetimine 2011 yılında kurmuş olduğu Horizon Fund’da devam etmiştir.

2018 yılında kurulan Neo Portföy Yönetimi A.Ş.’ye kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak katılan Mustafa Doğan ayrıca kurucu ortağı olduğu Bogaziçi Varlık Yönetimi A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.